Table

Rank Team Lost Draw Win Points
1 Sporting CP 1 7 26 85
2 FC Porto 2 8 24 80
3 Benfica 4 7 23 76
4 Braga 8 7 19 64
5 Pacos de Ferreira 11 8 15 53
6 Santa Clara 14 7 13 46
7 Vitoria de Guimaraes 15 7 12 43
8 Moreirense 11 13 10 43
9 Famalicao 14 10 10 40
10 Belenenses 12 13 9 40
11 Gil Vicente 17 6 11 39
12 Tondela 18 6 10 36
13 Boavista 14 12 8 36
14 Portimonense 17 8 9 35
15 Maritimo 19 5 10 35
16 Rio Ave 14 13 7 34
17 Farense 17 10 7 31
18 CD Nacional 21 7 6 25

Fixtures

Date Host Away Time 1 X 2

Table

Rank Team Lost Draw Win Points
1 Estoril 4 10 20 70
2 Vizela 4 12 18 66
3 Arouca 7 8 19 65
4 Academica 6 11 17 62
5 Feirense 10 7 17 58
6 Chaves 9 9 16 57
7 Penafiel 12 10 12 46
8 Benfica B 14 8 12 44
9 Casa Pia AC 11 13 10 43
10 Leixoes 14 10 10 40
11 Cova da Piedade 13 13 8 37
12 Mafra 15 10 9 37
13 Sporting Covilha 13 13 8 37
14 Academico Viseu 16 9 9 36
15 Varzim 19 6 9 33
16 FC Porto B 16 11 7 32
17 Vilafranquense 13 16 5 31
18 Oliveirense 17 10 7 31

Fixtures

Date Host Away Time 1 X 2

Table

Rank Team Lost Draw Win Points
Vitoria de Setubal 0 5 15 50
CF Estrela Da Amadora 1 5 16 53
Torreense 2 3 15 48
Uniao de Leiria 1 5 15 50
Anadia 4 5 13 44
Trofense 2 6 10 36
Pevidem SC 2 7 9 34
Braga B 1 4 17 55
CF Canelas 2010 5 5 12 41
Leca FC 4 4 10 34
Oliveira Hospital 4 7 10 37
Sporting CP B 1 7 14 49
Alverca FC 3 2 15 47
Merelinense FC 4 3 15 48
Amora FC 2 5 13 44
AD Fafe 4 4 10 34
Lusitania FC Lourosa 5 6 11 39
Gondomar SC 4 4 10 34
SC Olhanense 5 5 10 35
UD Santarem 5 6 9 33
Vitoria de Guimaraes B 2 8 8 32
Benfica Castelo Branco 4 8 9 35
CDC Montalegre 4 8 10 38
Oriental Dragon 7 4 11 37
Clube Condeixa 5 8 8 32
SC Mirandela 5 8 9 35
Praiense 6 8 8 32
Sao Joao Ver 4 8 10 38
Caldas 8 3 9 30
Louletano 2 10 8 34
Felgueiras 1932 3 7 8 31
Marítimo II 6 3 9 30
Amarante FC 8 3 7 24
Real Sport Clube De Queluz 8 5 9 32
AC Marinhense 8 4 9 31
SC Maria Fonte 8 5 9 32
Moncarapachense 7 7 6 25
AR Sao Martinho 5 6 7 27
Loures 7 5 8 29
AD Sanjoanense 2 12 8 36
Oleiros 6 8 7 29
SU Sintrense 11 0 9 27
GD Fontinhas 8 5 9 32
Salgueiros 8 4 6 22
Berco SC 6 5 7 26
Castro Daire 7 5 10 35
CD Pinhalnovense 9 4 7 25
Vianense 8 5 9 32
Juventude Évora 8 6 6 24
Sertanense 7 9 5 24
Rio Ave II 7 4 7 25
Paredes 8 5 5 20
Sacavenense 7 8 5 23
Vilaverdense FC 8 7 7 28
Valadares Gaia Fc 9 3 10 33
Rabo De Peixe 9 6 7 27
Sporting Ideal 9 8 5 23
CA Pero Pinheiro 9 6 5 21
Vitoria de Sernache 9 6 6 24
Esperanca De Lagos 9 5 6 23
Tirsense 9 3 6 21
Vila Real 9 4 5 19
Pedras Salgadas 8 8 6 26
SC Espinho 9 4 9 31
Vidago 11 5 6 23
Belenenses II 10 7 5 22
Pedras Rubras 11 2 5 17
SC Beira Mar 9 4 9 31
Lusitano GC Évora 9 5 6 23
1º Dezembro 9 6 5 21
Carapinheirense 9 7 5 22
Brito 10 5 3 14
União Almeirim 13 3 4 15
Bragança 10 8 4 20
Alcains 9 9 3 18
Coimbroes 11 3 4 15
GD Fabril DO Barreiro 11 6 5 21
Mondinense 17 1 0 1
RD Agueda 13 5 4 17
Mineiro Aljustrelense 14 2 4 14
Cerveira 13 6 3 15
Camacha 0 0 0 0
Clube Oriental de Lisboa 12 7 3 16
Lusitano FCV 14 4 4 16
Moura 16 4 0 4
Lourinhanense 12 6 2 12
Mortagua 8 11 2 17
Uniao da Madeira 0 0 0 0
Câmara de Lobos 0 0 0 0
Olimpico Montijo 14 4 4 16
Grupo Recreativo Amigos Da Paz 9 2 0 2
Águia FC Vimioso 16 5 1 8
Vila Cortez 20 1 1 4
Aves 0 0 0 0
CD De Fatima 0 0 0 0
Armacenenses 0 0 0 0

Fixtures

Date Host Away Time 1 X 2
2021-08-28 Leca FC Gondomar SC 12:30

2021-08-28 AD Sanjoanense Sao Joao Ver 12:30

2021-08-28 Praiense Amora FC 16:00

2021-08-28 Uniao de Leiria CF Estrela Da Amadora 16:00

2021-08-28 Torreense Vitoria de Setubal 16:00